Startup Webnode kupují Belgičané | e15.cz

Belgický webhostingový gigant Team.blue kupuje českou platformu Webnode

Datové centrum, ilustrační foto.
Datové centrum, ilustrační foto.
• 
ZDROJ: redakce ABC

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Česká startupová scéna zaznamenala na konci roku významný exit. Zakladatel webhostingové společnosti Webnode Vít Vrba a fond Reflex Capital svou firmu prodávají globální platformě Team.blue. Hodnotu transakce společnosti nezveřejnily.

Vrba prodává celý svůj devadesátiprocentní podíl ve Webnode, držený prostřednictvím švýcarského fondu Novira Investment. Také Reflex Capital se zbavuje svých deseti procent.

„Jsem opravdu hrdý na to, že se Webnode připojuje k jedné z největších hostingových skupin v Evropě, a může tak těžit z napojení na jejich silnou síť. Zároveň je pro mě velmi důležité, že Team.blue řídí nekorporátní lidé, kteří podporují i nadále startupového ducha Webnode a firemní kulturu orientovanou primárně na lidi,“ uvedl Vrba.

Webnode vznikl v roce 2008. Firma umožňovala klientům tvorbu vlastních jednoduchých webových prezentací, jejích služeb dosud využilo přes 40 milionů uživatelů. Webnode je od svého počátku ziskový. „Poslední dobou mi přijde, že startup musí být synonymem pro bezednou díru na finance, že kdo nepálí peníze, jako by nebyl. Webnode je však krásným příkladem toho, že to jde i jinak,“ uvedl Ondřej Fryc, řídící partner fondu Reflex Capital.

Belgická firma Team.blue vznikla v roce 2019 sloučením webhostingových platforem Combell Group, TransIP Group a Register Group.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější