Fond Reflex Capital znovu investuje do platformy Samepage | E15.cz

Fond Reflex Capital znovu investuje do platformy Samepage

Michal Tomeš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investiční fond Reflex Capital v čele s Ondřejem Frycem vložil v rámci druhého kola financování další peníze do platformy Samepage. Nástroj pro komunikaci a spolupráci ve firmách díky nově získaným penězům zpřístupní část svého obsahu zdarma. 

Česko-americká aplikace Samepage sdružuje pracovní nástroje do jediného systému, což má uživatelům usnadnit spolupráci a komunikaci, například při vytváření společných projektů. „Snažíme se řešit problém pracovních týmů, které neustále přeskakují mezi e-maily, videokonferencemi, aplikacemi na sdílení souborů a skupinových chatů,“ uvádí spoluzakladatel společnosti Martin Viktora.

Reflex Capital se na financování start-upu podílel již v minulosti, současnou výši investice nechtěl sdělit. Pohybovat by se ale měla v několika desítkách milionů korun. „Růst Samepage potvrzuje, že se řešení v podobě jedné sdružující platformy daří zavádět,“ okomentoval investici Fryc.

Aplikace má v současnosti již několik stovek klientů po celém světě, další by mohly aplikaci přibýt díky pozměněnému obchodnímu modelu. V jeho rámci se rozšíří množství bezplatných aplikací. Kromě toho platforma také umožňuje implementaci stovek systémů třetích stran. Za technologickým vývojem stojí tým sídlící v Plzni, vedení společnosti se nachází v USA.

S obdobnou myšlenkou, kterou nabízí Samepage, přišel před lety také pražský start-up Gettick. Ten rovněž nabízí ucelený nástroj pro sdílení pracovních projektů a jednotnou komunikaci mezi kolegy. Tento projekt získal investici od karlínského UP 21, za kterým stojí Karel Janeček a Vítek Šubert.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah