83 milionů účtů na Facebooku je falešných | E15.cz

83 milionů účtů na Facebooku je falešných

A jde se do práce. Nejdřív ale zkontrolovat facebook...
A jde se do práce. Nejdřív ale zkontrolovat facebook...
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Facebook uvedl, že považuje asi 83 milionů uživatelských účtů na sociální síti za falešné. V dokumentech zveřejněných tento týden firma odhaduje, že z 955 milionů aktivních účtů je 8,7 procent nějakým způsobem podvržených. Uvedl to server BBC.

Podvodné a nepravé účty se dělí na několik kategorií. Celkem 4,8 procent patří duplicitním účtům, které si uživatelé zřizují ke svému vlastnímu profilu.

Nepřesné účty zaujímají 2,4 procent a vztahují se na profily organizací, firem či domácích mazlíčků. Tedy profily, jež nemají přímou spojitost s daným uživatelem.

1,5 procent jsou ty opravdu „nežádoucí“ účty, které se využívají na spamování a šíření negativních informací a které přímo porušují podmínky Facebooku.

V souvislosti s Facebookem se v poslední době řeší, jak efektivně na této sociální síti funguje reklama. V minulých dnech se objevilo podezření, že místo reálných uživatelů na placené odkazy v některých případech klikají i speciální programy - virtuální roboti.

na konci července zveřejnil zprávu o hospodaření firmy, která byla první od květnového vstupu firmy na burzu. Jeho příjmy vzrostly o 32 procent, více než se čekalo, a zvýšil počet uživatelů o 29 procent.

Investory však výsledky nenadchly. Tempo růstu zpomalilo proti počátku roku i k loňskému roku. To je pro nově obchodovanou firmu na trhu důvod k obavám. Investoři jsou ochotni hodnotit firmu vysoko, dokonce i když není zisková, ale pokud očekávají prudký růst příjmů.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.