Apple Event 2020: Apple odhalil řadu novinek, na iPhone 12 ale nedošlo | E15.cz

Apple Event 2020: Apple odhalil řadu novinek, na iPhone 12 ale nedošlo

David Polesný - VTM.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Apple odhaluje na již tradiční podzimní konferenci žhavé novinky zacílené na předvánoční trh. První část konference byla věnována hodinkám. Vedle nového modelu Apple Watch Series 6, který je nadupaný nejnovějšími technologiemi, mimo jiné vám změří třeba i kyslík v krvi, představil Apple také levnější model pro méně náročné uživatele Apple Watch SE za asi 7 600 korun.

Z hodinek Apple Watch se má stát nejen „hlídač zdraví“ ale také „osobní trenér“. Nová služba Apple Fitness+ vám nabídne tréninkové programy pro různé fitness aktivity. Předvede vám cviky a bude motivovat ke zlepšování. 

Velká očekávání jsou spojena také s inovovaným iPadem. Nový výchozí Apple iPad dostal nový čip A12, díky tomu je dvakrát rychlejší než tablet s Windows, třikrát rychlejší než tablet s Adnroidem a šestkrát rychlejší než Chromebook. 

Také iPad Air se dočkal vylepšení, vypadá jinak než všechny dosavadní iPady. Je hranatější, velmi tenký a má Touch ID integrované v zapínacím tlačítku na horní hraně. Uvnitř je nový čip Apple A14 Bionic. iPad Air dostal také konektor USB-C, namísto standardního Apple konektoru Lightning. 

Původně se očekávalo uvedení nových iPhonů 12. Kvůli pandemii koronaviru bychom se jich ale měli dočkat až o pár týdnů později. 

Představení novinek můžete sledovat formou streamu (v angličtině) anebo formou průběžně aktualizovaného výpisu nejdůležitějších novinek na serveru Živě.cz.

On-line představení novinek Apple na živě.cz>>>>>

Autor: David Polesný - VTM.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah