Apple Event 2023: iPhone 15 na Keynote | ONLINE STREAM | e15.cz

Apple Keynote 2023: Přichází iPhone 15, s ním očekávané USB-C

jon, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Apple na své Keynote podle očekávání odhalil nový iPhone 15. Online stream přenášíme živě uvnitř článku. Velkou změnou pro Apple ja také příchod konektorů USB-C, která dostane řada zařízení.

iPhone 15 nabídne dvě velikosti: 6,1 palců a 6,7 palců. Přináší také nové fotoaparáty, ten hlavní má 48 MPx. Apple znovu posouvá postprocessing snímků a sérii fotografií skládá do jednoho pokročilého výsledku. Video zvládá rozlišení 4K, při natáčení funguje kontinuální zoom, který stále hlídá hlavní objekt scény, informuje z místa redaktor Živě.cz Martin Miksa. 

Nový iPhone 15 a iPhone 15 Plus budou k dostání v růžové, žluté, zelené, modré a černé barvě s kapacitami úložiště 128 GB, 256 GB a 512 GB. Ceny startují na 23 990 korunách a na 26 990 korunách.

iPhone 15Autor: Apple

Až na pozdější část Keynote si Apple nechal předpokládané oznámení příchodu standardního konektoru USB-C. Vedle iPhonů 15 jej dostanou sluchátka AirPods, tablety iPad jej již používají. Společnost konektor USB-C místo svého tradičního Lightningu začíná používat na popud EU.

Potvrdila se i další očekávaná novinka. Šasi telefonů iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max je z titanu. Díky tomu mohou být telefony tenčí, má to také umožnit starší opravy případných poškození. Fotoaparát u iPhone 15 Pro také nabídne pětinásobný zoom oproti dosud běžnému trojnásobnému přiblížení.

Také vyšší řady telefonů znají své ceny. iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budou k dostání ve čtyřech provedeních – černý titan, bílý titan, modrý titan a přírodní titan. Model iPhone 15 Pro začíná opět na 29 990 Kč a uživatelé mohou vybírat z kapacit úložiště 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. Model iPhone 15 Pro Max začíná na 35 990 Kč, chybí varianta s nejmenším úložištěm.

Nový je čip pro USB, který umožní na iPhonu dosud nevídané přenosové rychlosti.

Apple Watch Series 9

Na úvod Apple představil nové chytré hodinky Apple Watch 9. Uvnitř je výkonnější čip S9. Požadavky na hlasovou asistentu Siri nově zpracovávají samotné hodinky. Rozpoznání řeči je prý o 25 procent lepší než u minulé generace. Nová je i schopnost najít iPhone – na displeji uvidíte vzdálenost i směr, kde se telefon nachází. Apple Watch Series 9 budou dostupné 22. září, objednávky začínají nyní

Apple Watch Series 9Autor: Zivě.cz

Nové jsou i outdoorové Apple Watch Ultra 2, novinky v softwaru se zaměřují na cyklisty. Baterie vydrží 36 hodin v normálním, 72 hodin v úsporném režimu. 

Apple Watch Ultra 2Autor: Apple

Apple také slibuje, že se výrazně zaměří na ekologii. V roce 2030 mají mít všechny produkty Applu nulovou bilanciCO₂, a to včetně transportu. Veškerý použitý hliník je už nyní recyklovaný, naplno jede recyklace starších přístrojů a jejich baterií. Balení pro Apple Watch je menší a celé z recyklovaného papíru.

Apple Event 2023: Online stream

Novinky z Apple Keynote 2023:

  • iPhone 15
  • iPhone 15 Plus
  • iPhone 15 Pro
  • iPhone 15 Pro Max
  • Apple Watch Series 9
  • Apple Watch Ultra 2

Autor: jon, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah