Apple iPhone 13 a 13 Pro přináší vylepšení, která mají smysl | E15.cz

Apple iPhone 13 a 13 Pro přináší vylepšení, která mají smysl

Jan Láska - MobilMania.cz, Martin Miksa

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Do redakce nám dorazil nejnovější iPhone 13 a 13 Pro od Applu. Telefony vycházejí z loňského designu, což znamená ploché boky a sklo na čelní straně i na zádech. Opět se ale liší jeho vzhled. U modelu Pro je matné, kdežto u klasické třináctky je lesklé a hodně na něm ulpívají otisky prstů. Na bocích je to ale přesně naopak. Model Pro s rámem z nerezové oceli je lesklý a základní hliníkový model matný.

Přestože jsou telefony stran rozměrů naprosto identické, právě odlišné materiály hrají hlavní roli ve významném rozdílu na váze o 30 gramů. V rukou nám tak byl příjemnější právě lehčí iPhone 13 se 173 gramy. Nutno však dodat, že oba modely meziročně přibraly na váze.

První designovou změnou je výřez v displeji, který se u obou modelů o 20 % zmenšil na šířku, přesto však prostor navíc u displeje Apple nijak nevyužil. Na zobrazení procent baterie tedy opět zapomeňte. Displeje jsi letos opět 6,1“ OLED panely s totožným rozlišením. Liší se však maximálním jasem, který je o 25% vyšší u modelu Pro. 

Pokračování recenze čtěte na webu Mobilmania.cz.

Autor: Jan Láska - MobilMania.cz, Martin Miksa

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah