Apple by mohl své mobily otevřít konkurenčním aplikacím | E15.cz

Apple vychází z izolace. Své mobily by mohl otevřít konkurenčním aplikacím

bo, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká technologická společnost Apple zvažuje, že své chytré telefony, tablety a hlasový ovladač HomePod více otevře konkurenčním aplikacím. Reaguje tím na kritiku, že vlastním výrobkům poskytuje nespravedlivou výhodu. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom informuje agentura Bloomberg.

V Applu se diskutuje o tom, že by firma uživatelům umožnila vybrat si jako výchozí nastavení webový prohlížeč a poštovní aplikace třetích stran. Majitelé přístrojů Apple měli dosud pevně přednastaven firemní prohlížeč Safari a poštovní aplikaci Apple Mail, které nemohli nahradit konkurenčními produkty.

Internetový prohlížeč a poštovní aplikace jsou v iPhonech a v iPadech nejpoužívanějšími aplikacemi. Pokud uživatel klikne na internetový odkaz, který do něj obdrží, automaticky se mu otevře v prohlížeči Safari. Podobně když klikne na e-mailovou adresu z textové zprávy či z webové stránky, bude přesměrován na aplikaci Mail bez možnosti přejít na jiný e-mail.

Tato praxe některým vývojářům ztěžovala možnost konkurovat Applu. Znepokojovala také zákonodárce, kteří zkoumali, zda tak firma neporušuje antimonopolní zákony platné v technologickém odvětví.

Apple by také podle zdrojů Bloombergu mohl zmírnit omezení pro hudební aplikace třetích stran. Opatření by se mohlo dotknout i největšího rivala v oblasti streamování, společnosti Spotify.

Autor: bo, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah