Apple vyhodil dva ředitele | E15.cz

Apple vyhodil dva ředitele

Šéf Applu Tim Cook představuje iPad mini
Šéf Applu Tim Cook představuje iPad mini
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký technologický gigant Apple příští rok opustí jeho ředitel divize pro software Scott Forstall. Odejde také ředitel sekce pro maloobchodní prodej John Browett. Personální změny v pondělí podle agentury Reuters provedl výkonný ředitel společnosti Tim Cook.

Firma se v poslední době potýkala s problémy ve svém novém operačním systému pro mobily iPhone nebo tablety iPad. Server BBC uvedl, že Apple odchod obou představitelů nezdůvodnil.

Forstall měl na starosti mobilní operační systém iOS. V nejnovější šesté verzi tohoto systému se ale objevily problémy s mapami, které byly podle kritiků nepřesné. Forstall Apple opustí příští rok. Do té doby bude prý působit jako Cookův poradce.

Browett funkci šéfa pro maloobchod zastával jenom půl roku, předtím šéfoval britskému prodejci elektroniky Dixons. Apple v prohlášení uvedl, že Browett firmu „opouští“, další podrobnosti ale podle Reuters nesdělil. Sekce maloobchodního prodeje bude nyní spadat přímo pod šéfa společnosti, dokud firma za Browetta nenajde náhradu.

Firma Apple zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku tržby na 35,96 miliardy dolarů, a to i přesto, že prodej tabletů iPad zaostaly za očekáváním. Veškeré naděje nyní firma soustřeďuje na kvartál končící v prosinci, kdy se projeví prodeje nových telefonů iPhone 5.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah