Apple hlásí nižší zisk za třetí kvartál | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Applu klesl zisk, akcie firmy ale po zveřejnění výhledu tržeb solidně rostou

ČTK

Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve čtvrtém finančním čtvrtletí meziročně klesl na 13,7 miliardy (asi 313 miliard korun) z 14,1 miliardy dolarů. Tržby a prodej ale překonaly odhady a firma ve svém sdělení zveřejněném po uzavření burz potěšila investory odhadem svátečních tržeb v závěrečném čtvrtletí. Akcie Applu v reakci posílily o dvě procenta.

Tržby výrobce iPhonů se meziročně zvýšily o dvě procenta na 64 miliard dolarů. Start prodeje nejnovějšího typu těchto chytrých telefonů se vyvíjel lépe, než se očekávalo, přestože se přístroj od starších modelů výrazně neliší. Tržby ze samotného prodeje iPhonů v kvartálu, který skončil 28. září, přesto ve srovnání se stejným obdobím loňského roku klesly o devět procent. Applu se je ale podařilo více než dorovnat růstem prodeje chytrých hodinek Apple Watch, bezdrátových sluchátek AirPods a příjmy z on-line služeb.

Firma očekává, že v závěrečném kvartálu letošního kalendářního roku by se její tržby mohly meziročně zvýšit o čtyři procenta. Apple zveřejnil jejich odhadované rozpětí mezi 85,5 a 89,5 miliardami dolarů. Ve stejném období loni se mu obrat kvůli poklesu prodeje v Číně snížil na 84,3 miliardy.

Akcie Applu jsou na historickém maximu. Povzbudila je naděje na konec obchodní války
Fio a Raiffeisenbank spouští Apple Pay
Nintendo dosáhlo průlomu v jednání s Čínou, herní konzole Switch je blízko vstupu na tamní trh

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!