Bitvu o funkce v ČT vyhrávají podnikatelé | E15.cz

Bitvu o funkce v ČT vyhrávají podnikatelé

Bitvu o funkce v ČT vyhrávají podnikatelé
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Anna Vacková

Aleš Borovan

Vliv podnikatelů na řízení a tvorbu programu veřejnoprávní České televize sílí. Za šéfování nového ředitele Petra Dvořáka vzrostl ve středním a vrcholném managementu televize počet lidí, kteří mají vedle své funkce i vlastní byznys, často v marketingovém či konzultačním sektoru. Loni v prosinci vzal Dvořák do týmu Janu Kasalovou (ředitelka vývoje programu) a Jana Svobodu (obchodní ředitel).

Nyní od 1. února do managementu nastoupili Tomáš Motl (manažer programu) a Tomáš Studeník (šéf marketingu). Všichni mají nebo donedávna měli vlastní firmu, Studeník stále ovládá dokonce dvě. Část manažerů se chce firem kvůli souběhu funkcí zbavit.

Jana Kasalová podle obchodního rejstříku vlastní firmu Casteam, jež nabízí rozvoj dovedností a vzdělávání manažerů. K jejím klientům patřily hlavně České dráhy, pražský dopravní podnik, Výzkumný Ústav Železniční či pražská městská policie. Svoboda zase má firmu TaZu, která poskytuje „profesionální konzultační služby v oblasti krizového managementu, obchodní strategie a ekonomického poradenství“.

Studeníkova firma Tili Czech republic se zaměřuje na prosazování elektromobility (projekty v této oblasti mají PRE, ČEZ nebo pražský magistrát), jeho druhá firma Yogoo zase umí vyrábět farmářské jogurty. Podle Studeníkova vyjádření však Yogoo není již asi dva roky aktivní. Motl byl před několika lety spolumajitelem firmy Casteam, svůj podíl prodal Kasalové. Ta již na funkci jednatelky firmy rezignovala.

Dvořák cítí, že silný příliv byznysmenů do vedení ČT není úplně v pořádku. „Pozici ředitele vlastní konzultační společnosti opustil Tomáš Studeník k datu nástupu do České televize. V tuto chvíli podniká kroky k odprodeji vlastnického podílu, který by měl být uzavřen do konce února,“ komentoval Dvořák. Stejně tak Svoboda hodlá podle vlastních slov do konce února firmu TaZu prodat.

Motla Dvořák hájí. „Na programové strategii televize se bude podílet především odborník a profesionál, jehož šestnáctileté působení v médiích nám dává záruky zkušených a kvalifikovaných podnětů. Co se týče podílu ve společnosti Casteam, je to pro nás dávno uzavřená kapitola. V roce 2008 ukončil působení ve společnosti a svůj vlastnický podíl zrušil,“ doplnil Dvořák.
Sám Dvořák musel kvůli nástupu do vedení Kavčích hor přerušit podíl na řízení společnosti LGP Services, kterou podle obchodního rejstříku doposud vlastní s partnerkou Milenou Dubskou. Často jsou zmiňovány jeho dlouholeté vazby na finanční skupinu PPF.

Autor: Aleš Borovan
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!