Apple představí nové iPhony | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bloomberg: Apple představí nové iPhony. Jeden z nich bude mít obrovský displej

Bloomberg: Apple představí nové iPhony. Jeden z nich bude mít obrovský displej
Apple iPhone X
• 
ZDROJ: Mobilmania.cz

paj

Tři nové modely telefonu iPhone chystá v září představit technologická společnost Apple. S odvoláním na informované zdroje to napsala agentura Bloomberg. Podle jejích informací by nová řada měla nabídnout větší různorodost v cenách, vybavení i velikosti. 

Designem by nové modely měly vycházet z modelu iPhone X představeného v minulém roce. Nejdražší telefon z nové řady by měl mít OLED displej s velikostí 6,5 palce. Byl by tak největším iPhonem vůbec.

Další 5,8palcový model by měl být nástupcem současného iPhonu X a přinést by měl rychlejší procesor a lepší fotoaparát. Poslední a levnější 6,1 palcové zařízení by mělo nahradit iPhone 8. Model by měl Applu pomoci na trzích mimo Spojené státy, kde zákazníci preferují levnější telefony s většími displeji. Místo OLED by měl mít jen LCD displej a na trh by měl přijít v několika barevných provedeních.

Apple podle Bloombergu mění svoji strategii, kdy se už tolik nesnaží o lákání nových zákazníků, jako o zvýšení průměrných prodejních cen iPhonů a podporu prodeje přídavných zařízení a digitálních služeb. „iPhone vstupuje do éry růstu v řádu menších jednotek procent a tohle jim pomůže v udržení kruzu,“ uvedl analytik Gene Munster. Na začátku tohoto roku zákazníci po celém světě aktivně využívali 1,3 miliardy zařízení od Applu.

Teslu opouštějí desítky inženýrů, láká je konkurenční projekt Applu

Autor: paj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!