Česká televize shání třináct producentských šéfů | E15.cz

Česká televize shání třináct producentských šéfů

Petr Dvořák
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: ctk/Roman Vondrous

abo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se rozhodl k nečekanému tahu. Během šesti týdnů chce získat pro televizi třináct producentských šéfů, z nichž každý následně postaví vlastní tvůrčí skupinu a začne prosazovat své nápady na programy.

„Tendr je vypsán na třináct tematických oblastí, je ale možné, že v nějaké oblasti vznikne více než jedna skupina,“ řekl Dvořák. Ten mimo jiné počítá se skupinou zábavních cyklů, dramatické tvorby, historické dramatiky nebo vzdělávání dospělých. Tvůrčí skupiny budou tvořit páteř vývoje a výroby televizních pořadů ČT a budou podřízeny ředitelce vývoje programu Janě Kasalové.

Tým vedoucích skupin má vzejít z výběrového řízení, které televize vyhlásí již dnes. Oslovit chce jak externí producenty, tak lidi zevnitř ČT. Přihlášky lze podávat do 9. února. O konečných jménech by mělo být jasno do dvou týdnů. „Noví producenti by měli nastoupit 29. února,“ uvedl Dvořák.

Loni zvolený šéf Kavčích hor se tak vrací k systému, který v ČT zavedl bývalý ředitel Ivo Mathé a jenž byl zrušen v roce 2002. S několika rozdíly. Skupiny si budou konkurovat a neměly by disponovat vlastními rozpočty. Podle Dvořáka budou mít pevně stanovené peníze na literární přípravu a natáčení pilotních dílů. Finance na výrobu programu budou přiděleny až po jeho schválení. „Je to taková kombinace Novy a Mathého,“ doplnil Dvořák.

Vznik tvůrčích skupin byl součástí kandidátského projektu Petra Dvořáka. Ten tak chce dotáhnout do konce proces restrukturalizace ČT, kterou loni odstartoval bývalý ředitel Jiří Janeček.

Autor: abo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah