Čína předběhla USA a stala se největším hráčem na trhu se smartphony

Vzestupu smartphonů v největší asijské ekonomice pomohl hlavně příliv levnějších přístrojů s operačním systémem Android od lokálních čínských značek.
Strategy Analytics tvrdí, že zatímco dodávky smartphonů do Číny v třetím čtvrtletí vzrostly o 58 procent, do Ameriky šlo naopak o sedm procent přístrojů méně. „Za prudkým růstem Číny stojí i fakt, že se zvýšila dostupnost smartphonů v maloobchodní síti,“ řekl k tomu Tom Kang ze Strategy Analytics.
Čínský trh je tedy se současnými téměř 952 miliony uživateli největším na světě. Navíc na rozdíl od jiných států nadále roste, čehož jsou si vědomi i telefonní operátoři, kteří stále zvyšují tlak, aby získali co nejvíce uživatelů pro 3G služby. Analytici uvádějí, že spotřebitelé tyto služby rádi využívají, takže poptávka po nich patrně ještě poroste.
„Čína dnes stojí na špici v technologiích a rozmachu mobilních počítačů a žádný výrobce či dodavatel hardwaru a softwaru jí prostě nemůže přehlížet, pokud chce uspět,“ uzavřel Neil Mawston z SA.