Eric Schmidt: Android zůstane otevřenou platformou i po převzetí Motoroly | E15.cz

Eric Schmidt: Android zůstane otevřenou platformou i po převzetí Motoroly

Eric Schmidt, Google
Eric Schmidt, Google
• 
ZDROJ: CTK

vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Google ponechá operační systém Android mobilním výrobcům k volnému využití i po dokončení plánovaného převzetí Motoroly. Během návštěvy jihokorejského Soulu to řekl výkonný předseda Googlu Eric Schmidt. Snažil se tak uklidnit rostoucí obavy asijských výrobců mobilních telefonů, že bude americká firma Motorolu zvýhodňovat.

Americký internetový gigant Google oznámil největší byznys ve své historii - koupi výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů (213 miliard korun) – v srpnu.

Zejména asijští výrobci jako Samsung nebo HTC, kteří ve svých telefonech Android využívají, se bojí, že Google bezplatné využívání tohoto operačního systému omezí a exkluzivitu poskytne Motorole.

Eric Schmidt využil návštěvy Jižní Koreje k uklidnění svých klíčových asijských byznysových partnerů. „Až dokončíme převzetí Motoroly, bude řízena nezávisle a otevřenost Androidu nebude nijak narušena. Dosavadní způsob spolupráce s partnery nebudeme žádným způsobem měnit,“ prohlásil Schmidt.

Vývoj tržních podílů výrobců smartfonů po čtvrtletích za osm let

Vývoj tržních podílů výrobců smartfonů po čtvrtletích za osm let Autor: MobilMania.cz

Akvizice Motoroly má pomoct Googlu posílit postavení vůči Applu na trhu s chytrými telefony. Google mimo jiné získá víc než 17 tisíc patentů, které může využít na obranu Androidu v soudních přích s dalšími podniky v odvětví. Pomoct by to mělo právě i Samsungu a HTC, současným největším prodejcům mobilů s Androidem, které s Applem vedou tvrdou patentovou válku.

Autor: vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah