Financial Times Deutschland zřejmě končí | E15.cz

Financial Times Deutschland zřejmě končí

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německé vydavatelství Gruner + Jahr pravděpodobně ukončí vydávání listu Financial Times Deutschland (FTD). Píše to s odkazem na zdroje z firmy mnichovský týdeník Focus. Německá obdoba tradičního britského ekonomického listu se od svého založení v roce 2000 nevymanila ze ztrát.

Rozhodnutí zrušit FTD spolu s ukončením dalších dvou titulů by podle časopisu mělo padnout na středečním zasedání dozorčí rady Gruner + Jahr. Práci kvůli tomu ztratí asi 330 zaměstnanců.

Mluvčí Gruner + Jahr označil zprávu na dotaz agentury Reuters za „spekulaci“. Uvedl sice, že vydavatelství nyní uvažuje o některých krocích ve vydávání ekonomických publikací, dodal ale, že žádné rozhodnutí nepadlo.

FTD začal jako společný podnik britské společnosti Pearson, která vydává Financial Times, a Gruner + Jahr, kterou ovládá mediální skupina Bertelsmann. Pearson však v roce 2008 svůj poloviční podíl prodala německému partnerovi.

Tradiční německá média procházejí krizí už delší dobu. Její zatím poslední obětí je hesenský deník Frankfurter Rundschau, který v úterý vyhlásil insolvenci. Už na začátku října se do platební neschopnosti dostala tisková agentura dapd. Ta minulý týden oznámila, že v rámci restrukturalizace propustí třetinu ze svých 300 zaměstnanců.

Podle poradenské společnosti Roland Berger klesl náklad německých tištěných médií mezi léty 1991 a 2011 o 30 procent. Krize zájmu čtenářů se dotkla především deníků, prodejnost magazínů je stabilní.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah