Google investuje miliardy do indického mobilního operátora | e15.cz

Google investuje miliardy do indického mobilního operátora

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Společnost Google investuje až jednu miliardu dolarů (21,9 miliardy korun) do druhého největšího indického mobilního operátora Bharti Airtel. Americký internetový gigant hodlá posílit svou pozici na rychle rostoucím indickém telekomunikačním trhu, napsala agentura AFP.

Google zaplatí 700 milionů dolarů za podíl 1,28 procenta ve společnosti Bharti Airtel, kterou vlastní miliardář Sunil Mittal. Dalších 300 milionů dolarů investuje během pěti let do komerčních projektů, jejichž cílem bude „snížit překážky přístupu k chytrým telefonům“.

„Jsme hrdí na to, že můžeme být partnery ve společném podniku, jehož cílem je zlepšit připojení a zajistit většímu počtu Indů spravedlivější přístup k internetu,“ uvedl v prohlášení Sundar Pichai, který je šéfem mateřské společnosti Googlu Alphabet. Sám se narodil v Indii.

Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Video se připravuje ...

Google už má podíl 7,7 procenta ve společnosti Reliance Jio, již vlastní nejbohatší muž Asie Mukeš Ambani. V roce 2020 do ní americká internetová firma vložila 4,5 miliardy dolarů. Dvojice firem spolupracovala na levném chytrém telefonu pro sítě čtvrté generace (4G), který byl uveden na trh loni v listopadu.

Jio ostře soupeří v oblasti cen se společnostmi Airtel a Vi, která je místní divizí Vodafonu. Prvně jmenovaný podnik v roce 2016 nabídl volání zdarma a levný internet.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah