Google postihl rozsáhlý výpadek. Nefunguje Gmail ani YouTube | E15.cz

Google postihl rozsáhlý výpadek. Nefungovaly Gmail, Google Docs ani YouTube

Google
Google
• 
ZDROJ: Unsplash

bru

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Uživatelé služeb internetového gigantu Google se asi 40 minut potýkali s rozsáhlým výpadkem jeho cloudových služeb. Služby byly nedostupné především Evropě včetně Česka, nyní se provoz již postupně obnovuje.

Podle serveru DownDetector, který shromažďuje hlášení uživatelů o potížích s online službami, výpadek začal krátce po poledni. Potíže měli uživatelé ve většině Evropy, chybová hlášení ale přicházela i z USA, Brazílie nebo Japonska. Nedostupné byly e-maily v Gmailu, dokumenty Google Docs, data v Google Drive, komunikační služba Google Meet nebo také videoserver YouTube.

Google výpadek potvrdil, jeho příčiny ale zatím nijak neupřesnil. Podle BBC se uživatelům dařilo připojit k homepage jednotlivých služeb, když se připojovali bez přihlášení do svého účtu a v anonymním režimu prohlížeče.

Vyhledávače Googlu se výpadek nedotkl.

V minulém týdnu se s velkým výpadkem potýkala i sociální síť Facebook. Její komunikační aplikace Messenger byla nedostupná několik hodin. Google se s posledním větším výpadkem potýkal v srpnu.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.