Huawei vstupuje na český trh, začne prodávat pod vlastní značkou | E15.cz

Huawei vstupuje na český trh, začne prodávat pod vlastní značkou

Huawei
Huawei
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínský výrobce Huawei vstoupil na tuzemský trh s mobilními telefony. Dosud mobily s operačním systémem Android nabízel jen přes operátory, kteří je prodávali pod svým brandem. Teď v Česku začne firma chytré telefony a tablety nabízet pod vlastní značkou.

Smartphony a tablety Huawei mají konkurovat hlavně dostupnou cenou při zachování výkonu a kvalitního zpracování. Distributorem pro Česko se stala společnost Agora DMT.

„Získáním distribuční smlouvy na zařízení Huawei jsme se stali prvním distributorem, který svým partnerům dokáže nabídnout ucelenou nabídku největších výrobců mobilních zařízení,“ uvedl šéf marketingu Agory Pavel Depiak.

Huawei patří mezi pět největších výrobců smartphonů s operačním systémem Android od americké firmy Google. Celosvětově už prodala více než 100 milionů mobilních telefonů. V Česku dosud působila především jako dodavatel technologií pro tuzemské mobilní sítě GSM a UMTS a fixní sítě.

Agora DMT vznikla v roce 2007 odštěpením od společnosti Agora plus. Loni hospodařila s obratem 1,38 miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.