IBM se spojil s Googlem kvůli svým čipům | E15.cz

IBM se spojil s Googlem kvůli svým čipům

IBM
IBM
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Technologická společnost IBM se spojuje s internetovým gigantem Google a několika výrobci čipů a síťových zařízení do aliance na podporu své čipové technologie Power. Cílem seskupení zvaného OpenPower Consortium je přitáhnout více uživatelů k této technologii, uvedla společnost IBM.

Vedle IBM a Googlu do aliance patří izraelský tvůrce čipové architektury Mellanox Technologies, americký výrobce čipů Nvidia a tchajwanský producent serverů Tyan Computer. Skupina bude budovat serverové, síťové a databázové technologie založené na čipech pro vzdálená, „cloudová“ datová centra.

Hardware a software technologie Power, jejímž výlučným vlastníkem je dosud IBM, firma v rámci aliance otevře pro další vývoj a bude ji licencovat ostatním. Aliance bude otevřena každé další firmě, která se bude chtít zapojit do inovace této platformy, uvedla IBM.

IBM v čipové technologii konkuruje větším rivalům Intel a ARM Holdings. Příjmy IBM v její čipové divizi Power Systems ve druhém čtvrtletí klesly meziročně o 25 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.