Instagram po odchodu zakladatelů z vedení jmenoval nového šéfa | E15.cz

Instagram po odchodu zakladatelů z vedení jmenoval nového šéfa

Instagram
Instagram
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Novým generálním ředitelem sociální sítě pro sdílení fotografií Instagram bude Adam Mosseri, který dosud působil jako produktový viceprezident podniku. Informovali o tom v pondělí spoluzakladatelé sítě Kevin Systrom a Mike Krieger, kteří minulý týden překvapivě ohlásili svůj odchod z vedení.

Systrom působil jako generální ředitel a Krieger jako technický ředitel. K důvodům svého odchodu se podrobněji nevyjádřili, Systrom nicméně na svém blogu uvedl, že si chtějí odpočinout a poté se opět věnovat tvořivosti. V médiích se však podle agentury DPA hovoří o neshodách ohledně strategie s vedením společnosti Facebook, která Instagram v roce 2012 koupila za jednu miliardu dolarů (zhruba 22 miliard korun). Mosseri dříve působil ve Facebooku a úzce spolupracoval s jeho šéfem Markem Zuckerbergem, upozornila agentura Reuters.

"S radostí oznamujeme, že Adam Mosseri, nás současný produktový viceprezident, se ode dneška stane šéfem Instagramu," napsali Systrom a Krieger v pondělním prohlášení. "Věříme, ze pod Adamovým vedením se bude Instagram rozvíjet a zlepšovat," uvedli rovněž.

Instagram se z aplikace původně vytvořené pro sdílení fotografií rozrostl do služby, kterou lidé využívají pro sdílení krátkých videonahrávek a posílání vzkazů. Facebook je největší sociální síť na světě, kterou alespoň jednou za měsíc využívá více než 2,2 miliardy lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah