Internet v mobilu využívají Češi méně, než Evropa | E15.cz

Internet v mobilu využívají Češi méně, než Evropa

HTC
HTC
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Češi proti Evropě zaostávají ve využívání mobilních zařízení pro přístup na internet. Z mobilu se v Česku připojuje k internetu 14 procent uživatelů a z tabletu tři procenta, evropský průměr je 21 a osm procent. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu Mediascope, realizovaného Sdružením pro internetovou reklamu ve spolupráci s IAB Europe na jaře letošního roku.

Častěji než zbytek Evropy Češi naopak přistupují na internet z počítače nebo notebooku. Tento způsob využívá 70 procent uživatelů z Česka, evropský průměr je 64 procent. Celkem 62 procent tuzemských a 61 procent evropských uživatelů internetu prostřednictvím PC je online každý den. Z mobilních internetových uživatelů je každý den online 47 procent respondentů z ČR a 52 procent evropských uživatelů.

Týdenní využívanost internetu v ČR a v Evropě

Týdenní využívanost internetu v ČR a v Evropě Autor: Mediascope Europe, IAB Europe, SPIR
Zdroj: Mediascope Europe, IAB Europe, SPIR

Tuzemští uživatelé přistupují k internetu přes počítače a notebooky nejčastěji během dne a večer, u mobilů je to nejčastěji jen během dne. V průměru stráví u mobilního internetu 11 hodin a u internetu přes PC 15 hodin týdně, což je více, než v ostatních evropských zemích.

„Je to způsobeno zejména aktivnějšími mladšími věkovými skupinami českých uživatelů v kombinaci s větším podílem těchto věkových skupin ve struktuře českých internetových uživatelů ve srovnání se strukturou všech evropských internetových uživatelů,“ uvedl analytik SPIR Petr Kolář.

Největší rozšíření internetu je mezi mladými lidmi a s přibývajícím věkem postupně klesá z 90 procent u věkové skupiny 16 až 24 let až k 41 procentům u lidí starších 55 let. Věková struktura uživatelů mobilního internetu je ještě více vychýlená do mladších věkových skupin.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.