Jak zajistit, aby přepravce nerozbíjel zásilky? Vytisknout na karton televizi | E15.cz

Jak zajistit, aby přepravce nerozbíjel zásilky? Vytisknout na karton televizi

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Paul Sullivan, cc by sa 2.0, Flickr
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Nizozemská společnost VanMoof, která se specializuje na prodej špičkových jízdních kol, se dlouhodobě potýkala s jedním nešvarem svých dopravců: neopatrným nakládáním s jejími zásilkami poškozovali značné procento z nich. Firma po desítkách reklamací vše vyřešila po svém – na své oficiální přebalové kartony si nechala vytisknout televize.

„Před osmi lety jsme začali prodávat kola on-line. Doufali jsme, že naši přepravci jim budou věnovat stejnou péči a lásku, jako my,“ popsal na blogu firmy kreativní ředitel firmy Bex Rad. Podle něj vyzkoušeli velké, malé, drahé i levné alternativy přepravy, ale u každé se vyskytl problém – vysoké procento poškozených zásilek.

Jeden ze spoluzakladatelů firmy si pak před několika měsíci všiml, že balicí boxy, v nichž odesílají svá kola, jsou takřka stejně velké, jako boxy na velké (a drahé) ploché televize a fígl byl na světě. Pokus s vytištěním těchto televizí na boky boxů pak měl nečekaný efekt – firmě ubylo hlášených poškození při doručení zboží, a to o rekordních 70 až 80 procent.

Svůj fígl nyní firma přiznala a doufá, že i přes jeho prozrazení nedojde k opětovnému poškozování jejích produktů, které bývají mnohdy přirovnávány k „Teslám mezi bicykly“. A to jak z hlediska ceny, ale také kvality – v jejích kolech lze nalézt řadu elektronických vychytávek, čipů nebo elektromotorů. „Hlavně to ale neříkejte FedExu,“ vtipkuje na závěr blogu Rad.

Podívejte se na jednu z recenzí kol VanMoof

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.