Majiteli Primy mírně klesl zisk | E15.cz

Majiteli Primy mírně klesl zisk

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk švédské společnosti Modern Times Group (MTG), která je spolumajitelkou české televize Prima, ve druhém čtvrtletí proti stejnému období loňského roku mírně klesl. Firma ve čtvrtletí pokračovala v investicích do nových kanálů a programů. Tržby však rostly. Zvýšily se i tržby a sledovanost Primy, sdělila dnes MTG.

Tržby televizních stanic Prima a Prima Cool vzrostly meziročně díky pokračujícímu získávání podílu na reklamních příjmech při konstantních směnných kurzech o 24 procent. Sledovanost stanic Prima a Prima COOL v klíčové skupině od 15 do 54 let se za čtvrtletí zvýšila na 25,8 procenta z 25,5 procenta v předchozím čtvrtletí a z 22,3 procenta v loňském druhém čtvrtletí. Společnost dodala, že nový televizní kanál Prima LOVE, který začal vysílat v březnu, si vede v souladu s plánem.

Tržby celé MTG stouply ve čtvrtletí o tři procenta na 3,531 miliardy SEK. Při konstantních směnných kurzech byly vyšší o devět procent. Příjmy rostly ve všech čtyřech segmentech. Čistý zisk se snížil o 11 procent na 479 milionů SEK a provozní zisk o tři procenta na 681 milionů SEK.

Divizi bezplatných televizí v Pobaltí, České republice a Bulharsku stoupl provozní zisk o 51 procent na 95 milionů SEK. Tržby se zvýšily o čtyři procenta na 531 milionů SEK. Při konstantních směnných kurzech byly vyšší o osm procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah