McAfee prodá podnikovou divizi za čtyři miliardy dolarů | E15.cz

McAfee prodá podnikovou divizi za čtyři miliardy dolarů. Zaměří se na antiviry pro domácnosti

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký výrobce antivirového softwaru McAfee prodá svoji podnikovou divizi konsorciu vedenému firmou Symphony Technology Group (STG) za čtyři miliardy dolarů (89 miliard korun). Firma se nadále hodlá zaměřit na kybernetickou bezpečnost pro běžné spotřebitele. Dohoda by měla být dokončena ještě v letošním roce. Schválit ji musí regulační úřady.

McAfee v posledních několika letech posílila svoji nabídku antivirového softwaru zaměřeného na běžné spotřebitele. Tržby podnikové divize v loňském fiskálním roce činily 1,3 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

Firmu McAfee založil v roce 1987 John McAfee. Ten byl minulý týden obviněn v USA z podvodů s kryptoměnami a spiknutí za účelem praní peněz. S firmou, která nese jeho jméno, však již dlouho nemá nic společného.

V roce 2010 koupil McAfee výrobce čipů Intel. Akvizice byla dokončena v roce 2011 a firma se poté stáhla z burzy. V roce 2016 Intel oznámil, že se dohodl na prodeji většinového podílu v McAfee investiční firmě TPG. V roce 2017 koupila minoritní podíl v McAfee investiční firma Thoma Bravo. Loni se firma vrátila zpět na burzu.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.