Severní Korea má první smartphone, s výrobou pomohli Číňané | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Severní Korea má první smartphone, s výrobou pomohli Číňané

Severní Korea má první smartphone, s výrobou pomohli Číňané
Uniscope XC2
• 
ZDROJ: gsminsider.com

pav

Severní Korea odhalila podobu svého prvního smartphonu. S výrobou telefonu nakonec pomohla čínská firma Uniscope. Zařízení, které se dříve mělo jmenovat Arirang AS1202, nakonec korejská vláda představila pod označením XC2 W1231.

V Uniscope technologiemi dvakrát nešetřili. Přední část osadili pětipalcovým displejem od Sharpu a s HD rozlišením společně s pětimegapixelovou kamerkou pro videohovory. Uvnitř telefonu se má údajně skrývat čtyřjádrový procesor 1,5 GHz, 2GB operační paměť RAM a interní paměť o velikosti 32 GB, jak uvádí web gsminsider.com.

Zezadu telefonu je senzor fotoaparátu o 13 megapixelech a baterie o velikosti 2000 mAh, přičemž přístroj je pouhých 8,4 milimetrů široký. Telefon funguje na operačním systému Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean. Mezi ostatními specifikacemi najdete Bluetooth 4.0, WiFi nebo podporu sítí WCDMA a GSM.

Sám vůdce KLDR Kim Čong-un si už dříve vývoj nového telefonu velmi pochvaloval. Zařízení bude dodávané pouze pro severokorejský trh, přičemž kvůli totalitnímu režimu bude případný uživatel ochuzen o připojení na internet stejně jako obchod Google Play. Po nějaký čas byl mobilní internet přístupný turistům, ale od letošního března mohou službu využít jen funkcionáři, úřady a cizinci s dlouhodobým pobytem.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!