Soud: Samsung vyhrál. Není tak senzační, aby šlo o kopii tabletu Applu | E15.cz

Soud: Samsung vyhrál. Není tak senzační, aby šlo o kopii tabletu Applu

iPad
iPad
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americký technologický gigant Apple neuspěl s odvoláním proti rozhodnutí britského soudu, podle kterého jihokorejský konkurent Samsung neokopíroval design jeho počítačových tabletů. Zamítnutí odvolání by podle agentury Reuters mohlo ukončit právní spor podniků na toto téma v Evropě.

Britský odvolací soud potvrdil červencové rozhodnutí, podle kterého tablety Samsungu neporušují práva Applu na design jeho tabletů iPad, protože „nejsou tak senzační“.

Rozhodnutí soudu je platné po celé Evropě a mělo by zabránit dalším právní sporům společností Apple a Samsung ohledně designu tabletů na tomto kontinentu, napsala agentura Reuters. Samsung rozhodnutí přivítal. „Nadále se domníváme, že Apple nebyl první, kdo navrhl tablet s obdélníkovým tvarem a oblými rohy,“ uvedla společnost. Apple se k rozhodnutí odmítl vyjádřit. Firma se sice ještě může odvolat k nejvyššímu soudu, podle analytika Darrena Smythe ze společnosti EIP tomu ale zatím nic nenasvědčuje.

„Očekávám, že tímto to končí. Odvolání k nejvyššímu soudu je sice v podstatě možné, ale zatím nic nenaznačuje, že by Apple takovýto krok plánoval,“ řekl Smyth. „Z hlediska designu tabletů v Evropě by to mělo být konečné slovo,“ dodal.

Apple a Samsung vedou od loňského dubna řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými mobilními telefony a počítačovými tablety. Právní bitvu odstartovala společnost Apple, když obvinila Samsung, že „otrocky“ kopíruje její přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami na Apple.

Soud ve Spojených státech v srpnu rozhodl, že Samsung musí Applu zaplatit odškodné 1,05 miliardy dolarů (téměř 20 miliard korun) za zneužití patentů k telefonům iPhone a tabletům iPad.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.