Start iPhonu 5 v Česku: v noci přišly stovky zájemců | E15.cz

Start iPhonu 5 v Česku: v noci přišly stovky zájemců

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeští obchodníci zahájili prodej chytrého telefonu iPhone 5. Zájem o něj je podle obchodníků větší, než v případě předchozího modelu iPhone 4S, který se začal prodávat před rokem. Nový typ telefonu je od dnešní půlnoci k dispozici v celkem čtyřech kamenných obchodech mobilních operátorů T- mobile a Vodafone v Praze, Brně a v Ostravě.

Vodafone již prodal zhruba 400 kusů iPhone 5. V některých prodejnách se však na všechny zájemce nedostalo. „Někteří stáli frontu již ve čtvrtek od jedné hodiny odpoledne. Nejvíce jich bylo tradičně v Praze na Václavském náměstí, zhruba 350,“ sdělila zástupkyně tiskové mluvčí Vodafone Adéla Konopková.

Konkurenční T-Mobile prodal zhruba 140 modelů iPhone v černé verzi s pamětí 16GB. Další přístroje má T-Mobile ještě na skladech. „Zákazníci se nemusí bát přijít do obchodů, zásoby máme,“ řekl zástupce tiskového oddělení Jiří Janeček. Prodej zahájil T-Mobile o půlnoci ve svém obchodě na pražské Národní třídě. Během dneška se prodej rozšířil i do dalších obchodů, zejména v nákupních centrech.

Zahájení prodeje nových výrobků tradičně provází velký zájem. Vloni se během prvních tří dnů od zahájení prodeje modelu iPhone 4S prodalo na 600 kusů těchto telefonů, uvedla Adéla Konopková z tiskového oddělení Vodafonu.

Start iPhonu 5 v Česku

Největší zájem prý byl o nejlacinější variantu s 16 GB pamětí. V základní ceně se nový model s pamětí 16 GB u Vodafonu prodává za 17 577 korun, dotovaný přístroj si mohou uživatelé nejvyššího tarifu u Vodafonu pořídit o téměř 10 tisíc korun levněji. V rámci předobjednávky iPhonu přes internetový obchod získají zákazníci na přístroj slevu 1000 korun.

Ceny oznámil i T-Mobile. Základní cena je u verze 16 GB 16 999 korun. Dotovaná cena při měsíční útratě minimálně 2300 korun a využití datového tarifu může klesnout až k 8099 korun. Telefónica iPhone zatím přímo nabízí, zájemcům jej ale zajistí přes nezávislé distributory. Navíc jim poskytne zvýhodnění až 5 tisíc korun z měsíčních plateb za služby.

Ve vybraných zemích, například v USA, zahájil prodej nového mobilu v minulém týdnu. Nový iPhone 5 je tenčí a lehčí, má větší obrazovku, rychlejší procesor a aktualizovaný software. Může pracovat v rychlejší mobilní síti čtvrté generace. Do konce roku se má prodej přístroje rozšířit do 100 zemí.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah