Supraphon začal prodávat digitalizované singly pro pamětníky | E15.cz

Supraphon začal prodávat digitalizované singly pro pamětníky

Online Music store
Online Music store
• 
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Vydavatelská firma Supraphon se rozhodla potěšit hudební pamětníky. Od ledna začala za 39 až 59 korun nabízet přes svůj internetový obchod Supraphonline.cz zdigitalizované nahrávky tuzemských interpretů a kapel převážně z 80. let, které tehdy vyšly na malých vinylových SP deskách, označovaných jako singly a obsahující většinou jen dvě, někdy i více skladeb.

Kromě tehdejších popových hvězd Karla Gotta či Dariny Rolinsové, které ostatně působí na scéně dodnes, se mezi zdigitalizovanými nahrávkami nacházejí i rarity dostupné nyní na vinylových SP deskách pouze v antikvariátech či u sběratelů. K těm patří například singl Komu se nelení - tomu se ženění / Já se mám, že je Olda přítel můj od Pražského výběru, který se v roce 1982 stal začátkem slávy i problémů nejklasičtější sestavy této skupiny, jenž měl být předzvěstí jejich debutového alba Straka v hrsti, které nakonec ale po různých zákazech kapely vyšlo až v roce 1989. V nabídce singlů převedených do formátu MP3 a FLAC je i singl skupiny Stromboli s Michalem Pavlíčkem a Bárou Basikovou s písněmi Sandonoriko / Okolo ohňů a další.

Pražský výběr v osmdesátých letech Autor: Supraphon

Skupina Pražský výběr v osmdesátých letech Foto: Supraphon

„Vnímáme nabídku těchto singlů jednak jako službu fanouškům a interpretům, neboť se do prodeje mohou vrátit singly, které nebyly dlouhá léta k dostání, a dále jako marketing digitálního prodeje hudby vůbec, “ řekl pro E15.cz Michal Koch ze Supraphonu.

Reakce na přání fanoušků

V tuto chvíli Supraphon nabízí 18 digitalizovaných singlů, k dalším interpretům patří Věra Špinarová, Ivo Jahelka, Hana a Petr Ulrychovi a Jablkoň. Počet se bude postupně navyšovat. „Singly dáváme do digitálního prodeje jednak tak, aby korespondovaly s edičním plánem alb, jednak reagujeme průběžně na přání fanoušků, pokud nám to smluvní podmínky dovolují,“ dodal Koch.

Očekávané tržby z prodeje starých vinylových SP desek nebudou podle Kocha nijak vysoké, celkově ale prodej digitální hudby přes Supraphonline.cz loni rostl. Přesná čísla zatím nemá firma k dispozici. „Důvody vnímáme dva. Za prvé rozšiřující se povědomí o Supraphonline jako zdroji hudby v dobré kvalitě (včetně formátu FLAC) za rozumnou cenu a za druhé nárůst počtu titulů v naší nabídce,“ podotkl Koch.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.