Twitter chystá žalobu na Muska, najal prestižní advokátní kancelář

Twitter připravuje žalobu na Elona Muska

Twitter připravuje žalobu na Elona Muska Zdroj: Reuters

Twitter hodlá vystupňoval spor s miliardářem Elonem Muskem. Provozovatel sociální sítě si najal prestižní advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz a již tento týden hodlá podat žalobu na miliardáře Elona Muska kvůli jeho rozhodnutí odstoupit od dohody o převzetí Twitteru. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací.

Musk se na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů dohodl letos v dubnu. V pátek však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu společnost Twitter neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti.

Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor v pátek v reakci na Muskův krok uvedl, že Twitter bude s Muskem bojovat u soudu za naplnění dohody o převzetí. Správní rada je podle něj „odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody“.

Musk je šéfem automobilky Tesla a nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku asi 227 miliard dolarů.

Kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz byla jednou z těch, které si Musk v roce 2018 najal jako poradce pro plánované satžení Tesly z burzy. Musk tehdy tweetoval, že má na transakci v hodnotě 72 miliard dolarů zajistěné prostředky, nikdy ji ale neuskutečnil. Americká burzovní komise později Muskovi i Tesle kvůli tweetu udělila pokutu dohromady 40 milionů dolarů, Musk také musel odstoupit z funkce předsedy představenstva Tesly.