Unicorn loni utržil přes dvě miliardy | e15.cz

Unicorn loni utržil přes dvě miliardy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tuzemská softwarová skupina Unicorn loni zvýšila příjmy o 11 procent na 2,22 miliardy korun. Dodávky služeb v oblasti vývoje, integrace, provozu a podpory informačních systémů tvořily 88 procent celkového obratu.

Pro skupinu, zahrnující společnosti Unicorn Systems, Unicorn Universe a univerzitu Unicorn College, pracovalo na konci minulého roku 1431 lidí. Novou součástí skupiny se stala společnost HSI, která je českou špičkou v oboru geoinformatiky. V softwarových vývojových centrech Unicorn Systems vzniklo 65 nových informačních systémů, nové verze byly dodány k 89 již provozovaným. Dlouhodobý servis byl poskytován pro 201 instalovaných systémů.

"Daří se nám budovat pověst Unicornu jako spolehlivého dodavatele i stabilního a perspektivního zaměstnavatele. Tento trend chceme udržet i v následujících letech. Klienti na nás oceňují schopnost dodávat IT řešení ve sjednané kvalitě, kvantitě, termínu a rozpočtu. Svou důvěru projevují tím, že nám zadávají stále více zakázek," uvedl generální ředitel Unicorn Systems Jan Jaroš.

Unicorn vyvíjí rozsáhlé informační systémy ve 12 vývojových centrech v Česke republice, na Slovensku, na Ukrajině a v Nizozemsku. V Česku jsou centra umístěna v Praze, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Plzni, Brně, Ostravě a ve Zlíně; na Slovensku v Bratislavě a Prešově; na Ukrajině v Kyjevě a Ternopilu a v Nizozemsku v Arnhemu.

Na Univerzitě Unicorn College studuje v akademickém roce 2016/17 celkem 335 studentů a 178 dalších se připravuje na svůj první semestr. Přes 200 účastníků absolvovalo některý z 80 kurzů programu Unicorn Education, určeného pro externí účastníky.

Vlastníkem skupiny, vzniklé v roce 1990, je zakladatel Vladimír Kovář. Unicorn Systems pracuje zejména pro klienty v bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikacích, energetice, průmyslu a obchodu. Řešení postavená na digitální stavebnici informačních systémů Unicorn Universe, provozovaná v internetové službě Plus4U, používalo v roce 2016 více než 300 organizací a přes 90 000 jednotlivců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah