V politické bitvě o ČT hraje 32 hráčů | E15.cz

V politické bitvě o ČT hraje 32 hráčů

Česká televize
Česká televize
• 

Aleš Borovan

Když od počátku roku začaly prosakovat zvěsti, že Jiří Janeček v čele České televize končí a že by ho mohl nahradit bývalý ředitel Novy Petr Dvořák, mnozí si klepali na čelo. Měsíc před volbou nového šéfa Kavčích hor to však vypadá, že mediální šeptanda měla zase jednou pravdu. O křeslo se bude ucházet 32 kandidátů, prim mezi nimi hraje právě Dvořák.

Do politické hry však vstoupily dva faktory, které by mohly rozdat karty nově. Ředitelem Českého rozhlasu se mezitím stal Peter Duhan, údajně blízký ČSSD. Je jasné, že ODS nyní napne všechny síly, aby sociální demokraté neovládli i ČT. Poměry v Radě ČT také ovlivnilo vypadnutí dlouholetých radních Heleny Fibingerové a Jiřího Baumruka. Jak nový předseda rady Milan Uhde, bývalý člen ODS, odolá tlaku politiků, je otázkou. Byť se dlouhodobě staví proti jejich zasahování do chodu ČT. Jasněji bude 7. září, kdy Rada ČT vybere pět finalistů. Samotná volba je naplánována na 21. září.

Petr Dvořák, Roman Bradáč Autor: E15
kandidáti Autor: E15

Autor: Aleš Borovan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.