Vánoční poptávka po pokémonech přinesla Nintendu nadílku. Zdvojnásobil zisk | E15.cz

Vánoční poptávka po pokémonech přinesla Nintendu nadílku. Zdvojnásobil zisk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo více než zdvojnásobil čtvrtletní zisk na téměř 65 miliard jenů (14,4 miliardy Kč), a to díky silné poptávce po hrách s pokémony během klíčové vánoční sezony. Zároveň výrazně zvýšila odhad celoročního zisku.

Společnost uvedla, že prodala 14,7 milionu kopií her Pokémon Sun a Pokémon Moon pro přenosné herní zařízení 3DS. Nintendo má rovněž podíl na ziscích z populární hry Pokémon Go pro chytré telefony. Celkové tržby podniku ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci nicméně klesly o 21 procent na 174 miliard jenů.

Firma zvýšila odhad čistého zisku pro celý finanční rok na 90 miliard jenů z dříve předpokládaných 50 miliard jenů. Zisk by tak měl být více než pětinásobný ve srovnání s předchozím rokem. Odhad celoročních tržeb ponechala firma beze změny na 470 miliardách jenů.

Společnost Nintendo uvede začátkem března na trh novou herní konzoli Switch. Ta je hybridním přístrojem, který bude možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosné zařízení pro hraní mimo domov.

Předchozí konzoli Wii U japonský podnik uvedl na trh v roce 2012, zájem o tento přístroj ale zaostal za očekáváním. Firma doposud prodala zhruba 13 milionů zařízení Wii U. Prodej předchozí konzole Wii, uvedené na trh v roce 2006, přitom překonal 100 milionů kusů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah