Vánoční poptávka po pokémonech přinesla Nintendu nadílku. Zdvojnásobil zisk | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vánoční poptávka po pokémonech přinesla Nintendu nadílku. Zdvojnásobil zisk

ČTK

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo více než zdvojnásobil čtvrtletní zisk na téměř 65 miliard jenů (14,4 miliardy Kč), a to díky silné poptávce po hrách s pokémony během klíčové vánoční sezony. Zároveň výrazně zvýšila odhad celoročního zisku.

Společnost uvedla, že prodala 14,7 milionu kopií her Pokémon Sun a Pokémon Moon pro přenosné herní zařízení 3DS. Nintendo má rovněž podíl na ziscích z populární hry Pokémon Go pro chytré telefony. Celkové tržby podniku ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci nicméně klesly o 21 procent na 174 miliard jenů.

Firma zvýšila odhad čistého zisku pro celý finanční rok na 90 miliard jenů z dříve předpokládaných 50 miliard jenů. Zisk by tak měl být více než pětinásobný ve srovnání s předchozím rokem. Odhad celoročních tržeb ponechala firma beze změny na 470 miliardách jenů.

O2 zvýšila zisk o čtyři procenta, rostou výnosy z televize

Společnost Nintendo uvede začátkem března na trh novou herní konzoli Switch. Ta je hybridním přístrojem, který bude možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosné zařízení pro hraní mimo domov.

Předchozí konzoli Wii U japonský podnik uvedl na trh v roce 2012, zájem o tento přístroj ale zaostal za očekáváním. Firma doposud prodala zhruba 13 milionů zařízení Wii U. Prodej předchozí konzole Wii, uvedené na trh v roce 2006, přitom překonal 100 milionů kusů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!