Vodafone v rychlosti připojení 3G předstihl T-Mobile | E15.cz

Vodafone v rychlosti připojení 3G předstihl T-Mobile

Vodafone
Vodafone
• 
ZDROJ: Vodafone

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Telekomunikační operátor Vodafone se v červenci stal poskytovatelem nejrychlejšího tuzemského mobilního internetového připojení, když v žebříčku průměrné naměřené rychlosti předstihl T-Mobile. Vodafone zvýšil v sedmém měsíci rychlost o pětinu na 2,58 megabitu za sekundu. Vyplývá to z měření odborného serveru DSL.cz.

T-Mobile v červenci zvýšil rychlost svého internetového připojení 3G o dvě procenta na 2,45 Mbit/s a Telefónica zrychlila o šest procent na 1,88 Mbit/s. Rychlost internetu CDMA operátora U:fon se pohybovala kolem 628 kbit/s, což představuje zrychlení o desetinu.

Nejrychlejší způsob připojení byl přes optické kabely, kde se průměrná rychlost pohybovala okolo 26 Mbit/s. Kabelový internet od UPC byl na polovičních 13,3 Mbit/s, když proti červnu zrychlil o šest procent. Internet přes pevné linky prostřednictvím VDSL naopak zpomalil o devět procent na 10,94 Mbit/s.

Průměrná rychlost v bezdrátových Wi-Fi sítích byla přes šest Mbit/s. Pohybovala se od 1,3 do 15 Mbit/s.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.