Xerox přihazuje. Za výrobce notebooků HP nabízí 35 miliard dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Xerox přihazuje. Za výrobce notebooků HP nabízí 35 miliard dolarů

ČTK, vku

Americký výrobce tiskáren a kopírek Xerox zvýšil nabídku na převzetí výrobce osobních počítačů HP na zhruba 35 miliard dolarů (přes 800 miliard korun). Xerox podal původní nabídku v hodnotě 33,5 miliardy dolarů loni v listopadu, firma HP ji však odmítla a označila za příliš nízkou.

Xerox nyní za každou akcii HP nabízí 24 dolarů, zatímco dříve to bylo pouze 22 dolarů. Nová nabídka sestává z 18,4 dolaru v hotovosti a z 0,149 akcie Xeroxu, píše agentura Reuters. Cena akcií HP reagovala na zvýšení nabídky více než pětiprocentním nárůstem.

Xerox vyrábí především velké tiskárny a kopírky a většina jeho příjmů pochází z jejich pronájmu podnikům a z následné údržby. HP, který patří mezi největší producenty počítačů na světě, prodává zejména menší tiskárny a potřeby pro jejich provoz.

Obě firmy se nyní potýkají s negativními důsledky poklesu potřeby tištěných dokumentů a pracují na snižování nákladů. Fúze by mohla otevřít nové možnosti úspor. Společnost HP na podzim oznámila, že v rámci restrukturalizace zruší až 9000 pracovních míst. To odpovídá zhruba 16 procentům její celkové pracovní síly.

HP odmítl nabídku na převzetí Xeroxem. Chce dostat víc

Český výrobce 3D tiskáren Prusa Research zvyšuje prodeje. Obrat firmy vzrostl desetinásobně

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!