Yahoo na prodej? Zájem prý má investiční společnost Silver Lake | E15.cz

Yahoo na prodej? Zájem prý má investiční společnost Silver Lake

Yahoo
Yahoo
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost soukromého kapitálu Silver Lake uvažuje o převzetí americké internetové společnosti Yahoo. Tvrdí to zdroje agentury Bloomberg, o ceně se ale nezmiňují. Správní rada Yahoo minulý týden odvolala ředitelku Carol Bartzovou, nyní ale sama čelí tlaku jednoho z významných akcionářů.

Silver Lake podle internetových stránek Bloombergu předpokládá, že by nejprve prodal asijskou součást Yahoo a pak se zaměřil na ozdravení hlavní, tedy americké části. V úvahu také připadá, že Silver Lake by americkou část Yahoo nabídl k prodeji.

Bartzová z čela Yahoo musela odejít proto, že nedokázala zastavit sílící konkurenci firem jako je Google a Facebook. List The Wall Street Journal (WSJ) napsal, že zástupci Yahoo se společností Silver Lake nejednali a není ani jasné, co přesně Silver Lake nabízí. Noviny rovněž upozornily, že vedení Yahoo potenciálním zájemcům o převzetí signalizovalo, že není pod žádným tlakem.

Silver Lake i Yahoo se k informacím WSJ nechtěly vyjadřovat. Správní rada Yahoo si ve středu vyslechla prezentaci investiční banky Allen & Co k možnostem, které teď podnik má. Yahoo bude také dál hledat člověka, který by nahradil Bartzovou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah