Zakladatel Socialbakers Řežáb končí v čínské Goodbaby | E15.cz

Zakladatel Socialbakers Řežáb končí v čínské Goodbaby

Jiří Frydlewicz

Řežáb po více než roce končí v čínském výrobci dětských potřeb Goodbaby. Své místo člena představenstva a výkonného ředitele pro digitální technologie přenechá kolegovi a spoluzakladateli Socialbakers Martinu Homolkovi. 

„S Goodbaby jsem spojil své síly před více než rokem, abychom společně zažili, co to znamená být součástí tak velké a skvělé společnosti,“ informoval Řežáb na svém facebookovém profilu. O budoucnosti bude mít podle vlastních slov jasno až později. V květnovém rozhovoru pro deník E15 uvedl, že hlavním z motivů spolupráce byla i možnost tvorby nových digitálních produktů. 

„Naší misí je firmu posunout na vyšší úroveň s využitím dat, sociálních médií a některých dalších cool inovací,“ řekl při svém nástupu.

„Jsem velmi šťastný, že někdo jako Martin Homolka převezme mou práci,“ uvádí nyní Řežáb na adresu svého nástupce. Pokračuje tak tradice českého zastoupení ve vedení společnosti. V něm v současné chvíli na pozici výkonného ředitele a zástupce generálního ředitele působí Martin Poš, zakladatel společnosti Cybex.

Ruský cenzor zkontroluje činnost Facebooku v zemi, může ho i zablokovat

Tento výrobce dětského zboží je vedle značek Evenflo či GB součástí společnosti Goodbaby zaměstnávající 12 tisíc lidí a provozující osm vývojových center. Sídlo má v Číně a její akcie se obchodují na hongkongské burze.

Řežáb je jedním ze zakladatelů společnosti Socialbakers, která je jednou z největších firem zabývajících se analýzou úspěšnosti podniků na sociálních sítích a v současnosti má přes 2500 klientů.

Socialbakers už ale neřídí, má v ní zhruba pětinový podíl. Firma zaměstnává přes 300  lidí v 13 kancelářích po celém světě. Řežáb se dostal do výběru s názvem "30 pod 30", který každý rok sestavuje americký časopis Forbes.

Trend, co vydělá balík
Citibank uzavírá velké dohody s českými start-upy
Spory o bitcoin: kryptoměnu zkoušejí ovládnout velcí hráči

Autor: Jiří Frydlewicz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!