Ve znamení koronaviru: Nemoc se rychle šíří, evropské akcie obnovily prudký pokles | E15.cz

Ve znamení koronaviru: Nemoc se rychle šíří, evropské akcie obnovily prudký pokles

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Koronavirus nepolevuje

První případy koronaviru dnes potvrdilo Rumunsko, Dánsko a Estonsko. Nemoc se od prosince rozšířila již na všechny kontinenty kromě Antarktidy. Drtivá většina ze zhruba 81 tisíc nakažených pochází z pevninské Číny. V Evropě je zatím nejhorší situace v Itálii, kde je nakažených více než 400 a zemřelo již 12 osob. Zástupci Světové zdravotnické organizace však uvedli, že i přesto, že se vir rychle šíří Evropou, není důvod k panice. 

Akcie ve strachu

Koronavirus šíří strach především na evropských akciových trzích. Ty obnovily prudký pokles, za kterým podle analytiků stojí právě rychle postupující koronavirus. Největší ztráty hlásí společnosti spojené s cestováním. Některé významné firmy už také začínají varovat před negativními dopady koronaviru na své hospodaření.

Ochromený Microsoft

A opět koronavir. Ten totiž dokázal kromě populace a akciových trhů ochromit i světové giganty. Jedním z takových je i softwarová společnost Microsoft. Ta uvedla, že kvůli nemoci a s tím souvisejících výpadků v dodávkách součástek z Číny zřejmě v aktuálním čtvrtletí nesplní svůj původní cíl tržeb. Microsfot dodal, že čínské továrny se sice postupně znovu otevírají, děje se tak ale pomaleji, než se očekávalo.

Trump se neobává

Spojené státy se nemusí obávat koronaviru. Uvedl to americký prezident Donald Trump s tím, že riziko nákazy a úmrtí na tuto nemoc v zemi považuje i nadále za velice nízké. Zároveň také jmenoval viceprezidenta Mikea Pence do funkce hlavního koordinátora, který bude v souvislosti s koronavirem řídit práci státních úřadů, hygieniků a odborných komisí.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah