Central Group hlásí o 200 milionů nižší zisk | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Central Groupu výrazně klesl zisk

mit

Developerská společnost Central Group v loňském roce dosáhla zisku 934 miliony korun. Jedná se tak o meziroční pokles o 200 milionů korun. Celkem prodal developer v minulém roce 1012 bytů. Po přepočtu na prodané bytové jednotky zůstal zisk stejný. Firma i přes pokles zisku rekordně investovala.

Významnější pokles zisků vysvětluje developer dokončením velkého projektu Residence Garden Towers z roku 2016, který zisk před dvěma lety vyhnal vzhůru.

I přes nižší zisk Central Group v minulém roce dokončil akvizice o rekordním objemu. „Investovali jsme 2,5 miliardy korun a podařilo se nám získat z pohledu rezidenčního trhu hned několik velmi perspektivních pražských lokalit,“ říká šéf Central Groupu Dušan Kunovský. Firma například koupila areál Cetin na Žižkově nebo pozemky po Tesle Hloubětín.

Co se státní půjčkou na bydlení? V Praze si toho za ni moc nepořídíte

Firmě však klesy i tržby, a to o tři procenta za rok. Developer poukazuje na komplikovanou situaci na pražském trhu, kde v posledních letech rostou ceny nemovitostí o desítky procent. To ovlivňuje rovněž zájem lidí byty nakupovat. Celkem se v Praze prodalo v minulém roce 5500 bytů, což představuje meziroční pokles dvacet procent. Samotný Central Group prodal 1012 bytů. Jde rovněž o dvacetiprocentní pokles.

Rekordního zisku dosáhl Central Group v roce 2016, kdy vydělal 1,2 miliardy korun. Oproti roku 2015 se jednalo o dvojnásobný nárůst.

Nemovitosti dále zdražují, vysoké ceny vyhánějí z Prahy do středních Čech

 

Autor: mit
 

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud