Central Group hlásí o 200 milionů nižší zisk | E15.cz

Central Groupu výrazně klesl zisk

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Developerská společnost Central Group v loňském roce dosáhla zisku 934 miliony korun. Jedná se tak o meziroční pokles o 200 milionů korun. Celkem prodal developer v minulém roce 1012 bytů. Po přepočtu na prodané bytové jednotky zůstal zisk stejný. Firma i přes pokles zisku rekordně investovala.

Významnější pokles zisků vysvětluje developer dokončením velkého projektu Residence Garden Towers z roku 2016, který zisk před dvěma lety vyhnal vzhůru.

I přes nižší zisk Central Group v minulém roce dokončil akvizice o rekordním objemu. „Investovali jsme 2,5 miliardy korun a podařilo se nám získat z pohledu rezidenčního trhu hned několik velmi perspektivních pražských lokalit,“ říká šéf Central Groupu Dušan Kunovský. Firma například koupila areál Cetin na Žižkově nebo pozemky po Tesle Hloubětín.

Firmě však klesy i tržby, a to o tři procenta za rok. Developer poukazuje na komplikovanou situaci na pražském trhu, kde v posledních letech rostou ceny nemovitostí o desítky procent. To ovlivňuje rovněž zájem lidí byty nakupovat. Celkem se v Praze prodalo v minulém roce 5500 bytů, což představuje meziroční pokles dvacet procent. Samotný Central Group prodal 1012 bytů. Jde rovněž o dvacetiprocentní pokles.

Rekordního zisku dosáhl Central Group v roce 2016, kdy vydělal 1,2 miliardy korun. Oproti roku 2015 se jednalo o dvojnásobný nárůst.

 

Autor: mit

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video