Most zvýší nájmy na sídlišti v Chanově | E15.cz

Most zvýší nájmy na sídlišti v Chanově

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Most zvýší od ledna 2020 nájemné na nechvalně proslulém sídlišti Chanov. Obyvatelé domů zaplatí od 30 do 45 korun za metr čtvereční. Naposledy město nájem v této sociálně vyloučené lokalitě zvyšovalo v roce 2017.

Nájmy v městských bytech v Chanově jsou jedny z nejnižších ve městě. Částky se liší podle jednotlivých bloků a konkrétních popisných čísel. Nejvíce, tedy 45 korun za metr čtvereční, zaplatí nájemníci bloku 8, který dalo město před lety opravit. Nájmy se doposud pohybovaly mezi 20 a 35 korunami za metr čtvereční. Na nájemném v Chanově řada obyvatel radnici dluží.

Sídliště Chanov vzniklo na konci 80. let minulého století. Obyvatelé několik domů zcela zničili. V současnosti je na sídlišti využíváno k bydlení osm bloků. Čtyři zdevastované bloky město dalo zbourat již v předchozích letech. Jako poslední bagry srovnaly se zemí bloky 1 a 7 v závěru roku 2016.

Z bloku 3 se poslední nájemníci vystěhovali letos v září, jeho demolici město připravuje. V bloku se už netopí, radnice požádá o státní dotaci na jeho zbourání.

Na sídlišti se plánuje výstavba modulového bydlení, což jsou kontejnerové stavby. Před samotnou stavbou se uskuteční debata s obyvateli sídliště, jejichž počet se nemá zvyšovat. Modulové bydlení nahradí zdevastované nemovitosti.

Autor: ČTK

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video