Most zvýší nájmy na sídlišti v Chanově | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Most zvýší nájmy na sídlišti v Chanově

ČTK

Most zvýší od ledna 2020 nájemné na nechvalně proslulém sídlišti Chanov. Obyvatelé domů zaplatí od 30 do 45 korun za metr čtvereční. Naposledy město nájem v této sociálně vyloučené lokalitě zvyšovalo v roce 2017.

Nájmy v městských bytech v Chanově jsou jedny z nejnižších ve městě. Částky se liší podle jednotlivých bloků a konkrétních popisných čísel. Nejvíce, tedy 45 korun za metr čtvereční, zaplatí nájemníci bloku 8, který dalo město před lety opravit. Nájmy se doposud pohybovaly mezi 20 a 35 korunami za metr čtvereční. Na nájemném v Chanově řada obyvatel radnici dluží.

Sídliště Chanov vzniklo na konci 80. let minulého století. Obyvatelé několik domů zcela zničili. V současnosti je na sídlišti využíváno k bydlení osm bloků. Čtyři zdevastované bloky město dalo zbourat již v předchozích letech. Jako poslední bagry srovnaly se zemí bloky 1 a 7 v závěru roku 2016.

Nájemné v Praze se za pět let zvýšilo téměř o polovinu. Nejdražší jsou Josefov a Malá Strana

Z bloku 3 se poslední nájemníci vystěhovali letos v září, jeho demolici město připravuje. V bloku se už netopí, radnice požádá o státní dotaci na jeho zbourání.

Na sídlišti se plánuje výstavba modulového bydlení, což jsou kontejnerové stavby. Před samotnou stavbou se uskuteční debata s obyvateli sídliště, jejichž počet se nemá zvyšovat. Modulové bydlení nahradí zdevastované nemovitosti.

Most chce místo sídliště Chanov postavit kontejnerové městečko

Režisér Kaboš: Necítím, že obraz Romů ve společnosti je až tak zlý

Autor: ČTK
 

Ceny bytů

Jak koupit a vybrat byt Jak zařídit hypotéku Výpočet hypotéky Byt jako investice

Ceny bytů v posledních letech rostly vysokým tempem, nejdramatičtěji přitom ve větších městech. Například v Praze vzrostla cena od roku 2010 o dvě třetiny. Kromě srovnání cen bytů i pronájmů mezi regiony vám náš speciál také pomůže s tím, jak koupit a správně vybrat byt nebo jak zařídit hypotéku.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud