CzechInvest podpoří ve Středočeském kraji investice za pět miliard | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

CzechInvest podpoří ve Středočeském kraji investice za pět miliard

CzechInvest podpoří ve Středočeském kraji investice za pět miliard
CzechInvest
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Vládní agentura CzechInvest podpoří ve Středočeském kraji investice za více než pět miliard korun. Celkem šest projektů loni získalo příslib dotace v celkové výši přibližně jedné miliardy korun. Přibýt tak má přes 500 pracovních míst.

V roce 2015 tato státní agentura podpořila v kraji projekty za osm miliard korun. Nezaměstnanost ve středních Čechách v prosinci činila 4,3 procenta, bez zaměstnání je v regionu zhruba 39 tisíc lidí.

Největší loni schválenou investicí ve Středočeském kraji bylo rozšíření výroby v závodu společnosti Ball Aerocan, která sídlí ve Velimi. Produkuje hliníková pouzdra pro aerosolové spreje a jejími odběrateli je řada světových kosmetických firem. Podnik nyní zaměstnává asi 300 lidí. Celkově má investice přesáhnout dvě miliardy korun, z toho pětina má být státní dotace.

Stát nalije nejvíce do Korejců. Podpořené firmy slibují 10 tisíc pracovních míst

Druhou největší investiční pobídku, a to až zhruba 250 milionů korun, má dostat závod společnosti Wrigley Confections v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku, kde se vyrábějí cukrovinky.

Dalšími podpořenými investory jsou výrobce chemických surovin Synthos PBR sídlící v Kralupech nad Vltavou nad Mělnicku, výrobce dílů pro automobilový průmysl Tsubaki Automotive Czech Republic, který letos otevírá závod v Kolíně, IT společnost HCL Technologies Czech republic a výrobce zdravotnických lůžek Linet, který poblíž Slaného na Kladensku postavil novou výrobní halu, kde najde práci asi 150 lidí. Celkem jich společnost zaměstnává asi 800.

Nákupní kolotoč: české firmy čeká rok velkých obchodů

Příslib investiční pobídky od státu získalo loni v celé ČR 72 projektů investorů, celková výše pobídek dosáhla 12,5 miliardy korun, což je meziročně o sedm miliard víc.

"Rozhodnutí o příslibu udělení investičních pobídek byla udělena zejména investičním záměrům z oblasti výroby. Zároveň se potvrzuje trend, kdy cílíme na projekty zaměřené na kvalitu a vytváření přidané hodnoty," uvedl generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

Jermanová bude středočeskou hejtmankou, v koalici bude mít Starosty, ODS a část TOP 09

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!