Já a ruský agent? Nejdál na východě jsem byl na Slovensku, říká šéf bezpečnostního výboru z SPD | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Já a ruský agent? Nejdál na východě jsem byl na Slovensku, říká šéf bezpečnostního výboru z SPD

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Zvolení Radka Kotena (SPD) předsedou bezpečnostního výboru sněmovny se neobešlo bez kontroverzí. Část médií upozorňovala na Kotenovy aktivity na Facebooku, jež mají svědčit o jeho příliš velké náklonnosti k Rusku. „Do skupin si vás může přidat kdokoliv, pokud jste sledovaná osoba,“ reaguje Koten, který byl mimo jiné aktivní ve skupině s názvem Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový Přítel.

Kotenovu argumentaci podpořil na tiskové konferenci po volbě místopředsedů sněmovny také šéf SPD Tomio Okamura. „Naše názory jsou ty, které vám sdělíme zde na tiskové konferenci a ne to, že si nás někdo přidá do nějaké skupiny,“ reagoval Okamura.

Vyjádřil se i k falešným profilům své osoby i hnutí SPD. „Myslím, že někteří z nich jsou i novináři,“ řekl pobaveně. Současně odmítnul, že by měl Koten v čele bezpečnostního výboru představovat kvůli svým postojům riziko. „Já vím, že Kalouskův Demokratický blok o nás neustále říká, že jsme bezpečnostní riziko. Já si myslím, že tím je pan Kalousek,“ řekl Okamura.

Komentář Michala Tomeše: Demagogické krmení

„Opravdu nejsem ruský agent,“ doplnil Koten s tím, že v Rusku ani nikdy nebyl. "Nejdál na východě jsem byl na Slovensku," sdělil poslanec.

Mezi priority bezpečnostního výboru označil azylovou politiku, držení zbraní v České republice, oblast vězeňství, kybernetickou bezpečnost a zákon o nakládání se vzorky DNA u policie České republiky.

Komentář Bohumila Pečinky: S hnutím ANO se mluví

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!