Kingdom Come se prodal milion kusů | e15.cz

Kingdom Come slaví úspěch, české hry se prodal milion kusů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Týden od vydání se prodalo už zhruba milion kusů nové české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, kterou uvedla na trh tuzemská společnost Warhorse Studios. Informoval o tom dnes server Lupa.cz. Hra se prodává v průměru za zhruba 60 dolarů za kus, a podle serveru je tedy pravděpodobné, že tržby už přesáhly miliardu korun. Celkové náklady na vývoj hry ze středověkých českých zemí se podle tvůrců pohybovaly v řádu stovek milionů korun, což z titulu dělá jednu z nejnákladnějších českých her.

"Jsme někde u jednoho milionu, když sečtu všechny platformy a distribuční kanály," uvedl výkonný ředitel společnosti Martin Frývaldský.

Hru uvedlo studio Warhorse na trh 13. února. Už před uvedením ji provázel velký zájem fanoušků a záhy se zařadila k nejprodávanějším herním titulům.

Podívejte se na snímky ze hry:

Warhorse chystalo novou RPG hru několik let. Celkové náklady na vývoj se podle tvůrců pohybovaly v řádu stovek milionů korun. Zhruba 1,1 milionu liber tvůrci získali od fanoušků prostřednictvím crowdfundingu, část poskytl většinový vlastník Warhorse Zdeněk Bakala.

Vývoj videoher v Česku podle odhadů vygeneruje roční obrat kolem 2,5 miliardy korun. V roce 2016 tuzemští vývojáři vydali více než 30 titulů a v zemi funguje až přes 50 vývojářských týmů. V roce 2016 vzrostly tržby herního průmyslu celosvětově o 8,5 procenta na 99,6 miliardy dolarů. V Evropě rostl o 7,3 procenta.

Zkoukněte upoutávku:

Video se připravuje ...
Kingdom Come: Deliverance

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery