Kingdom Come: vydavatele koupili Švédové | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Švédská společnost THQ koupila vydavatele české hry Kingdom Come za více než tři miliardy

ČTK

Švédský vydavatel počítačový her THQ Nordic oznámil, že za 121 milionů eur (přes tři miliardy korun) koupil německou společnost Koch Media. Pod ni mimo jiné spadá firma Deep Silver, která stojí za vydáním české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance. Na transakci dnes upozornil server Lupa.cz.

Hru Kingdom Come: Deliverance vytvořilo pražské herní studio Warhorse. Deep Silver zajišťuje vydání hry na fyzických nosičích pro PlayStation 4, Xbox One i PC. Zařizoval také digitální vydání na konzolích.

Recenzi na Kingdom Come čtěte zde >>>

Celkové náklady na vývoj hry se podle tvůrců pohybovaly v řádu stovek milionů korun, což z titulu dělá jednu z nejdražších českých her. Zhruba 1,1 milionu liber (cca 31,5 milionu korun) tvůrci získali od fanoušků prostřednictvím crowdfundingu. Část peněz poskytl většinový vlastník Warhorse Zdeněk Bakala.

Podívejte se na snímky ze hry:

Společnost Deep Silver pomohla české hře dostat se na trh. "Warhorse původně dlouho nemohli vydavatele sehnat, protože se báli riskantnosti projektu v tom ohledu, že se o podobnou věc ještě nikdo nepokusil," uvedl server Lupa.cz.

Německá společnost Koch Media patří k předním producentům a marketérům digitální zábavy v Evropě a v Severní Americe. Kromě her pro počítače a herní konzole, které vydává mimo jiné pod značkou Deep Silver, se zabývá také filmy.

Nový český hit? Hra Kingdom Come je u mnoha obchodníků vyprodaná

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!