Klaus: Nevidím smysluplnou alternativu k Zemanovi ve funkci prezidenta | E15.cz

Klaus: Nevidím smysluplnou alternativu k Zemanovi ve funkci prezidenta

Václav Klaus
Václav Klaus
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Bývalý prezident Václav Klaus zatím nevidí smysluplnou alternativu k současné hlavě státu Miloši Zemanovi. Klaus to prohlásil během Svatovavřinecké poutě na Sněžku. Zeman, který je ve funkci od března 2013, se zatím nevyjádřil, zda bude na prezidenta kandidovat i podruhé.

„To jsou nadměrné otázky při pochodu na Sněžku,“ poznamenal Klaus na dotaz k Zemanovu působení v úřadu. Exprezident vyjádřil přesvědčení, že je na tom Zeman po 2,5 letech ve funkci po zdravotní stránce lépe, než si všichni při jeho nástupu do funkce mysleli.

Na otázku, zda by měl Zeman pokračovat i v dalším období, pak Klaus odpověděl: „Já nevím, zatím on dává najevo, že kandidovat nechce, ale já také zatím nevidím nějakou smysluplnou alternativu.“

Zeman opakovaně uvedl, že se k možné další kandidatuře vyjádří až zhruba rok před skončením svého současného funkčního období. „Pan prezident své rozhodnutí oznámí rok před ukončením tohoto mandátu,“ potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Hledá se prezident

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.