Opozice chtěla využít výpadku elektřiny k odložení restitucí

Poslanec ČSSD Jandák hovoří o církevních restitucích

Poslanec ČSSD Jandák hovoří o církevních restitucích Zdroj: ctk

Při dnešním jednání sněmovny o církevních restitucích nastal v zasedacím sále problém s elektřinou. Místnost na poměrně krátkou dobu potemněla a předsedající například nemohla používat gong. Opoziční ČSSD se neúspěšně pokusila využít technické potíže k odkladů jednání o restitucích do čtvrtka.

Na šero si postěžovala Vlasta Bohdalová (ČSSD), která nejprve poslancům popřála „dobrý tmavý podvečer“. „Jestli jste si všimli, tak tady osvětlení padlo na polovinu. Já se svými osmi dioptriemi skoro nevidím, venku je tma, to opravdu budeme projednávat i za těchto podmínek tady takto důležitý zákon?,“ tázala se poslankyně.

Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) informovala, že jsou problémy s dodávkou elektřiny a technici závadu v předsálí opravují. „Problém bude vyřešen,“ zdůraznila a dodala, že podle jejího názoru nic nebrání dalšímu jednání.

Čtěte více o církevních restitucích

Sociální demokraté potom navrhli přerušit jednání o restitucích do čtvrtečního dopoledne. Občanští demokraté kontrovali návrhem na dvouminutovou přestávku. Sněmovna nakonec v hlasování ani jeden návrh nepřijala a krátce nato poslala kontroverzní návrh zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi do závěrečného schvalování.