Palác po národních socialistech na náměstí Republiky je na prodej | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Palác po národních socialistech na náměstí Republiky je na prodej

Daniel Novák

Daniel Novák

V Praze na náměstí Republiky se hned vedle obchodního domu Kotva schyluje k významné realitní transakci. Na prodej je tam podle informací E15.cz někdejší sídlo České strany národně sociální.

Hodnota transakce se bude pohybovat ve stovkách milionů korun. Na prodeji se podílí poradenská společnost Colliers International.   

Národní socialisté prodali palác v roce 2002, a to kvůli vysokým dluhům, které strana měla. Za nemovitost tehdy utržila 212 milionů korun. Hlavním věřitelem strany tehdy byla ČSOB. Její pobočka v prostorách paláce dosud sídlí.

Babišův úřad prodal bývalé sídlo Tuzexu firmě, která existuje teprve dva týdny

Současným prodejcem nemovitosti je rakouská firma VB Real Estate Leasing, která je součástí společnosti Immigon. Ta vznikla odštěpením od někdejší bankovní skupiny Volksbank.

Náměstí Republiky patří mezi nejlukrativnější pražské adresy. Když tam v roce 2015 německý fond Union Investment kupoval obchodní centrum Palladium, dal za něj 570 milionů eur. Za jedninou budovu dosud nikdo v Česku víc nezaplatit.

PPF přehodnocuje své plány v Pařížské. Plánuje víc kanceláří

V miliardách korun se počítala též transakce s obchodním domem Kotva. Jeho novým majitelem je od minulého roku Pražská správa nemovitostí realitního magnáta Václava Skaly. Předloni došlo na náměstí i k prodeji bývalého kláštera. Ten za 790 milionů korun koupil od státu slovenský miliardář Milan Fiľo.  

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!