Podezření na otravu metanolem se u muže v Chebu nepotvrdilo | E15.cz

Podezření na otravu metanolem se u muže v Chebu nepotvrdilo

ilustrační foto (Autor: E15)
ilustrační foto (Autor: E15)
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šedesátiletého muže s podezřením na otravu metanolem přijali dnes ráno v chebské nemocnici, předběžné výsledky pražské toxikologie to ale vyloučily. Muž krvácel z nosu a na ambulanci ORL zkolaboval. Když ho lékaři stabilizovali, uvedl, že vypil asi půl litru alkoholu, vodku a slivovici, řekla mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Barbora Silná.

„Bylo podezření na metanol, vzorky krve se odvezly na toxikologický rozbor do Prahy. Muž je nyní stabilizován,“ uvedla. Podle informací lékařů byl převezen do nemocnice v Sokolově, neboť jeho trvalé bydliště je v Kynšperku nad Ohří.

„Podle předběžných informací výsledky toxikologie nepotvrdily u hospitalizovaného muže otravu metanolem,“ uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. Podle mluvčí krajské policie Andrey Kávová se proto policie případem nezabývá.

Podle informací ČTK muž popíjel v noci z pátku na dnešek s kamarádem. Krev se mu podle lékařů spustila kvůli tomu, že má vysoký krevní tlak.

V Karlovarském kraji byly do dnešního dne tři případy otravy metanolem. Celkem bylo v otrav metanolem zaznamenáno v Česku zhruba osmdesát otrav a téměř tři desítky úmrtí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.