Pražský dopravní podnik dočasně povede dopravní ředitel Stůj | E15.cz

Pražský dopravní podnik dočasně povede dopravní ředitel Stůj

Dopravní podnik hl.m. Prahy
Dopravní podnik hl.m. Prahy
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řízením pražského dopravního podniku je ode dneška pověřen dopravní ředitel Jaroslav Stůj. Dosavadní generální ředitel Martin Dvořák dnes z funkce odstupuje, zůstává ale předsedou představenstva. Stůj se stal dopravním ředitelem před třemi dny, do té doby byl šéfem dispečinku. Výběrové řízení na nového ředitele by mělo být vypsáno do konce roku, výběr bude zřejmě dva až tři měsíce trvat.

Stůj pracuje v Dopravním podniku hlavního města Prahy (DPP) od roku 1987. Postupně působil jako vedoucí technického úseku elektrických drah, vedoucí řízení provozu tramvaje a od letoška byl šéfem odboru, který zajišťuje dispečerské řízení metra, autobusů, tramvají i lanové dráhy.

Minulý pátek se Stůj stal dopravním ředitelem poté, co na tuto funkci rezignoval Petr Blažek. Podle některých lidí z DPP byl na Blažka vyvíjen tlak právě ze strany Dvořáka, který chtěl na místo dosadit „svého člověka“. Dvořák to ale odmítá.

Dvořák svůj odchod oznámil minulý čtvrtek, odůvodnil to únavou z téměř pětiletého působení ve vrcholné pozici. O jeho odchodu se ale spekulovalo od sestavení nové koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici. Někteří zástupci TOP 09 totiž avizovali, že budou chtít ve vedení DPP změny.

Pražský dopravní podnik je největší městskou firmou, ročně dostává na provoz z rozpočtu hlavního města více než deset miliard korun. Má přes 10 tisíc zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video