Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci | E15.cz

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

požár kulis na pražském Barrandově
požár kulis na pražském Barrandově
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání. Policejním a hasičským vyšetřovatelům se ji zatím nepodařilo určit. Na místo byl proto přizván specialista z Kriminalistického ústavu v Praze. ČTK to sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Oheň vypukl v pátek odpoledne, hasiči ho definitivně zlikvidovali dnes před sedmou hodinou ranní.

, zasáhl kromě filmové dekorace také okolní porost. Hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu už v pátek večer, dohašování ale trvalo až do dnešního rána. „Místo jsme opustili před 07:00, kdy jsme odtáhli také poslední hadice. Ty se teď budou čistit na stanici v Krči,“ podotkla Adamcová.

Do hašení se zapojilo sedm jednotek profesionálních a 17 jednotek dobrovolných hasičů, vojenská cisterna z letiště ve Kbelích a pomáhal také vrtulník. Tři zasahující hasiči museli být ošetřeni kvůli únavě a přehřátí.

Kulisy byly připraveny pro natáčení seriálu Knightfall. Seriál se měl v připravených kulisách začít natáčet již o víkendu. Podle šéfa ateliérů Petra Tichého požár sice filmování zkomplikoval, ale nezastavil. „V tuto chvíli jednáme s producenty a servisní společností Stillking, co bude další plán. Projekt nikam neodchází, dekorací je postaveno několik, bude se natáčet i na exteriérech. Dojde ale k zásadnímu narušení natáčecího plánu,“ řekl Tichý zpravodajskému serveru iDNES.cz. Je prý možné, se začne natáčet na menším pozemku v jiné části studia.

Američané začali seriál pro stanici History Channel točit v Chorvatsku, do Česka se přesunuli v červenci přibližně na pět měsíců. Odhadovaná škoda 100 milionů korun se může podle Adamcové po vyšetřování ještě změnit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.