Tatra: Uvalit na Adamse vazbu je protizákonné | E15.cz

Tatra: Uvalit na Adamse vazbu je protizákonné

Tatra: Uvalit na Adamse vazbu je protizákonné
Tatra
• 
ZDROJ: tatra.cz

Pavel Otto

Kopřivnická Tatra ostře protestuje proti návrhu policie umístit šéfa automobilky Ronalda Adamse do vazby. Soud má o návrhu rozhodnout dnes.

Společnost Tatra pokládá nejnovější postup policie za mimořádně podezřelý - ze všech dosavadních kroků jihomoravských policejních orgánů je zřejmé, že skutečným záměrem může být znevěrohodnění předsedy představenstva firmy a jejího generálního ředitele Ronalda Adamse jako svědka, jeho zastrašení a s ním zastrašení každého dalšího, kdo by se chtěl odvážit otevřeně svědčit o korupci v nejvyšších patrech českého státu, komentoval nečekaný obrat v úplatkářské kauze člen představenstva firmy Duncan Sellars.

Sellars v tiskovém prohlášení cituje z vyšetřovacího spisu. Podle něj se měl Adams údajného podplácení dopustit tím, že „v přesně nezjištěné době“ na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně měl nabídnout tehdejšímu 1. náměstkovi ministra obrany Martinu Bartákovi „peněžní prostředky v nezjištěné výši“ z „blíže neupřesněného fondu“ a v neupřesněné měně za to, že ministerstvo „v budoucnu zadá společnosti Tatra další zakázky“.

„Z výpovědí stíhaných Bartáka a majitele MPI Group Michala Smrže přitom vyplývá, že k údajné nabídce mělo dojít v průběhu setkání, které se ve skutečnosti vůbec neodehrálo,“ konstatoval Sellars. Ten rovněž nechápe, proč jsou Barták se Smržem vyšetřování na svobodě, zatímco Adams má jít do vazby.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!